Szkolenia dla firm

[H3]Savoir-vivre w biznesie (Rzecz o dobrych obyczajach):[/H3]

Dobre obyczaje to nie tylko kwestia tego kto komu pierwszy się przedstawia, czy kto ma ustąpić miejsca, to również kultura stroju, języka, zachowania przy stole. Savoir-vivre stał się jednym z najważniejszych wyznaczników profesjonalizmu firmy. Biznesowy savoir-vivre obowiązuje zarówno podczas spotkań formalnych jak i towarzyskich, a znajomość międzynarodowej etykiety pozwala odnaleźć się w każdej, nawet najbardziej trudnej sytuacji. Etykieta reguluje więc praktycznie każdą naszą aktywność w miejscu pracy.

Celem szkolenia jest: przygotowanie uczestników do swobodnego uczestnictwa w spotkaniach służbowych, które odbywają się zarówno w miejscu pracy, na bankiecie czy w podróży służbowej. Podczas szkolenia uczestnicy poznają zasady doboru garderoby biznesowej, odpowiedniego makijażu i fryzury w odniesieniu do konkretnego czasu i miejsca spotkania. Poznają tajniki komunikacji niewerbalnej oraz na “własnej skórze” przekonają się jak wielki wpływ na kreowanie wizerunku ma ten właśnie przekaz informacji. Niejednokrotnie będą mieli okazję także przećwiczyć nowo zdobyte umiejętności podczas symulacji scen, z którymi spotykają się na co dzień w ich środowisku pracy.

Szkolenie szczególnie polecamy dla: wyższej i średniej kadry menadżerskiej, osób, które pełnią rolę reprezentanta firmy oraz są odpowiedzialne za kontakty biznesowe.

(czas trwania szkolenia – 8 godzin)


[H3]Kreowanie wizerunku nowoczesnej kobiety (Kobieta w biznesie):[/H3]

Wizerunek zewnętrzny nie stanowi jedynie elementu życia osobistego kobiety – jest istotną częścią prestiżu zawodowego oraz w sposób bezpośredni wpływa na wizerunek firmy. To jak wyglądamy i jak się zachowujemy w dużej mierze przenosi się na nasze życie zawodowe oraz opinie o firmie, której jesteśmy reprezentantami.

Celem szkolenia jest: szkolenie ma formę wykładu połączonego z częścią warsztatową, podczas której dla każdej z uczestniczek zostanie dobrana indywidualnie stylistyka wyglądu: makijażu, fryzury, garderoby, dodatków. Ponad to dla każdej uczestniczącej w szkoleniu kobiet zostanie ustalona tzw. bazowa kolorystyka biznesowa, najbardziej odpowiednie fasony ubrań, materiały. Uczestniczki będą miały okazję odnaleźć swój nowy biznesowy wizerunek i nauczyć się nim w świadomy sposób operować, a co za tym idzie wznieść swoją samoocenę na szczyty oraz zwiększyć efektywność pracy.

Szkolenie szczególnie polecamy dla: wszystkich Pań, dla których istotny jest odpowiedni wizerunek w pracy, a także dla menadżerów i specjalistów jako świetna okazja do uzupełnienia swoich kompetencji.

(czas trwania szkolenia – 6 godzin)


[H3]Kreowanie wizerunku w biznesie :[/H3]

To świadome budowanie spójnego wizerunku zawodowego i umiejętne się nim posługiwanie. Czy wiesz, że są sytuacje, w których nawet drobiazg może wpłynąć na negatywny odbiór twojej osoby przez otoczenie? Znajomość zasad etykiety biznesowej, prawidłowych technik autoprezentacyjnych czy zasad komponowania stroju pomoże Ci wykreować swój indywidualny i niepowtarzalny styl.

Celem szkolenia jest: zwiększenie świadomości własnego wizerunku, wypracowanie indywidualnego, autentycznego stylu. Ma to bezpośredni wpływ na wiarygodność i skuteczność osobistą. Uczestnik ma możliwość wypracować pozycje lidera dzięki zdobyciu większej wiary w swoje możliwości i poprawić swoją zdolność do nawiązywania i utrzymywania kontaktów interpersonalnych.

Szkolenie szczególnie polecamy dla: pracowników mających kontakt z klientami, menadżerów kierujących grupami pracowników oraz osób, które poprzez pracę nad własnym wizerunkiem chcą kreować dobry wizerunek firmy.

(czas trwania szkolenia – 6 godzin)

 

[H3]Sztuka autoprezentacji[/H3]

To zaprezentowanie swojej osoby innym ludziom. Wiadomo, że warto zaprezentować się z jak najlepszej strony, tak aby dzięki akceptacji innych móc zrealizować postawione sobie cele. Skuteczna autoprezentacja może pomóc nam nie tylko w życiu zawodowym, ale tez i osobistym. Jest to proces jak najbardziej świadomy, dlatego powinien być dokładnie zaplanowany i w pełni kontrolowany przez jednostkę.

Celem szkolenia jest: zdobycie umiejętności prezentowania własnej osoby poprzez poznanie swoich mocnych i słabych stron, oswojenie się z zasadami wystąpień przed szerszym gronem słuchaczy oraz poznanie skutecznych metod radzenia sobie z tremą. Ponad to uczestnicy poznają zasady wzbudzania sympatii w innych oraz zgłębią tajniki psychologii sukcesu, dzięki którym zwiększą swoje umiejętności perswazyjne.

Szkolenie szczególnie polecamy dla: kadry kierowniczej, pracowników kładących nacisk na dobry wizerunek osobisty i całej firmy, uczestników spotkań biznesowych.
 (czas trwania szkolenia – 6 godzin)
[H3]Dress code (zasady ubioru w pracy):[/H3]

To pewien kanon stroju, który wyraźnie wyznacza reguły i zasady ubioru służbowego. Ubiór – szczególnie w kontaktach zawodowych określa przede wszystkim naszą wiarygodność i ma niesamowicie istotne znaczenie. Mówi się, że pierwsze wrażenie to ponad połowa sukcesu. Kandydaci na różne stanowiska często nie zdają sobie sprawy jak wiele informacji można przekazać wyglądem.

Celem szkolenia jest: poznanie zasad dress code dostosowanych do zajmowanego stanowiska. Umiejętne stosowanie poznanych reguł w kreowaniu własnego wizerunku. To także świetna forma marketingu i promocji firmy, która przekłada się na sposób, w jaki odbierają ja potencjalni pracownicy. Poznanie kanonu dress code i stosowanie go w swojej firmie wpływa na integrację zespołu i związanie pracowników z firmą.

Szkolenie szczególnie polecamy: osobom odpowiedzialnym za wizerunek firmy, kierownikom, pracownikom dbającym o swój profesjonalny wizerunek.

(czas trwania szkolenia – 6 godzin)